Sklep Internetowy https:/BioPlantNatura.pl dba o prawa konsumenta. Konsument nie może zrzec się praw przyznanych mu w Ustawie o Prawach Konsumenta. Postanowienia umów mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia Ustawy o Prawach Konsumenta są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy Ustawy o Prawach Konsumenta. Dlatego też postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek praw konsumentów przysługujących im na mocy bezwzględnie wiążących przepisów prawa, a wszelkie ewentualne wątpliwości należy tłumaczyć na korzyść konsumenta. W przypadku ewentualnej niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo mają te przepisy i należy je stosować.

Artykuł 1. Informacje o sklepie

Sklep internetowy http://BioPlantNatura.pl jest własnością spółki BioPlant Natura Sp z.o.o., Ul. Pszeniczna 16 C, 15-597 Białystok, NIP: 966-210-93-15

Kontakt telefoniczny w sprawie zamówień możliwy jest w dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy w godzinach 8-16 pod numerem telefonu +48 574 191 784 (koszt połączenia według cennika Państwa operatora) lub pod adresem e-mail office@bioplantnatura.pl

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Sklepie Internetowym w związku z realizacją postanowień niniejszego Regulaminu jest Sprzedawca. Dane osobowe przetwarzane są w celach, w zakresie i w oparciu o podstawy i zasady wskazane w polityce prywatności opublikowanej na stronie Sklepu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Sklepie Internetowym, w tym podstawy, cele i zakres przetwarzania danych osobowych oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Sklepie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych. Korzystanie ze Sklepu Internetowego, w tym dokonywanie zakupów jest dobrowolne. Podobnie związane z tym podanie danych osobowych przez korzystającego ze Sklepu Internetowego Usługobiorcę lub Klienta jest dobrowolne, z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych w polityce prywatności (zawarcie umowy oraz obowiązki ustawowe Sprzedawcy).

Artykuł 2. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane?

– realizacji złożonego zamówienia

– W celu zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznychulepszanie naszych usług and dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników

Artykuł 3. Jak długo przetwarzamy dane?

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania tj.:

Artykuł 4. Jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom jako podmiotom danych osobowych?

Zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia dotyczącego Ochrony Danych Osobowych (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – (RODO), przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez nas,

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody:

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w celu realizacji umowy (niezbędne w celu świadczenia usługi):

Jak się z nami kontaktować w zakresie danych osobowych? Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych (IOD). Jest to osoba, z którą możesz się  kontaktować we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych oraz realizacją Twoich praw związanych z przetwarzaniem, na adres:
e-mail: office@bioplantnatura.pl
adres: BioPlant Natura Sp. z o.o, ul. Pszeniczna 16 C, 15-597 Białystok, z dopiskiem „Inspektor Danych Osobowych”

Artykuł 5. Zamówienia i dostawa

Zamówienia realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Czas realizacji zamówienia jest liczony od momentu otrzymania informacji o prawidłowo lub wyborze przesyłki pobraniowej – do 7 dni.

Produkty są rezerwowane do zamówień przez okres 7 dni. Jeżeli do tego czasu płatność nie zostanie uznana na koncie  są one odblokowywane na poczet innych zamówień.

Jeśli złożone zamówienie obejmuje produkty o różnym statusie dostępności, wysyłka zamówionych produktów następuje w chwili skompletowania całości zamówienia.

W przypadku niedostępności zamówionego produktu, Klient jest informowany o tym fakcie przez pracownika sklepu i podejmuje decyzję o sposobie realizacji pozostałej części złożonego zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania na produkt brakujący, zamiana brakującego produktu na inny w tej samej cenie lub anulowanie całego zamówienia) bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Zamawiającego na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez BioPlant Sp. z o.o.  w celu realizacji zamówienia. Klient ma prawo do wglądu, poprawienia oraz żądania zaprzestania wykorzystania swoich danych osobowych zgodnie z ustawą “O ochronie danych osobowych” z dnia 29 sierpnia 1997 r.

Przy zamówieniach powyżej kwoty 200 zł przesyłka realizowana jest gratis.

Klient może wybrać następującą form dostawy

Artykuł 6. Płatności

Klient może wybrać następujący sposób zapłaty:
– przedpłata za pomocą karty kredytowej, system przelewy 24. – przedpłata na rachunek bankowy.

Dane do wpłat:

BioPlant Natura Sp. z o.o.
Ul. Pszeniczna 16 C
15-597 Białystok

81 1140 2004 0000 3702 8155 6679 mBank

Formę płatności klient wybiera przy zamawianiu towaru

Zamówienia nie opłacone w terminie 21 dni licząc od następnego dnia po dniu złożenia będą anulowane. W przypadku uiszczenia opłaty po tym terminie należy poinformować o tym fakcie mailowo lub telefonicznie.

Rachunki do zamówień opłaconych przy odbiorze wysyłane są na życzenie klienta po zaksięgowaniu środków z pobrania na naszym koncie. Jeżeli klient nie wyraził takiej woli rachunek jest przetrzymywany w archiwum firmy przez okres 2 lat.

W paczkach z zamówieniami opłacanymi przy odbiorze w kopercie jest umieszczany dokument o nazwie Zamówienie od klienta, który uprawnia do wszelkich możliwych działań na takich samych zasadach jak rachunek.

Artykuł 7. Reklamacje i zwroty

Po doręczeniu towaru może nastąpić wymiana, zwrot lub reklamacja na podstawie rachinku, zamówienia od klienta lub weryfikacji danych zamieszczonych przy złożonym zamówieniu w ciągu 30 dni od daty otrzymania przesyłki.

Zwroty przyjmowane są tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy produkt nie był używany, nie jest zniszczony i jest oryginalnie zapakowany.

Rozpatrzenie reklamacji towaru może odbywać się na podstawie przesłanego produktu wraz z dowodem zakupu lub protokołem uszkodzenia spisanym przez kuriera przy doręczeniu paczki.

Pieniądze zwracane są na podany przez Klienta nr konta w ciągu 14 dni od momentu otrzymania zwracanego towaru w nienaruszonym stanie i bez śladów użytkowania.

Koszt oraz organizację transportu towaru zwracanego przez Klienta pokrywa firma BioPlant Natura Sp. z o.o.

Brak możliwości odstąpienia od umowy występuje wyłącznie w przypadku produktów wykonywanych na specjalne zamówienie

Regulamin obowiązuje od dnia: 04.05.2020 r.

Artykuł 8. Opisy i zdjęcia produktu

Wszystkie produkty znajdujące się w sprzedaży sklepu są produktami nowymi. Jeśli wystąpią odstępstwa od tej normy, informacja taka zostanie wyraźnie zaznaczona w opisie.

Artykuł 9. Ceny

Ceny podane są w złotych polskich i nie zawierają podatku VAT. Wartość ceny nie obejmuje kosztów przesyłki towaru do klienta oraz ewentualnych opłat celnych.

Cena podana przy produkcie jest ceną wiążącą obie strony w chwili rozpoczęcia realizacji zamówienia na towar.

Sklep zastrzega sobie prawo do możliwości zmian cen, wprowadzania akcji promocyjnych i wyprzedaży, wprowadzania w nich zmian oraz ich zakończenia bez podawania przyczyny.

Przedstawiona oferta nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.